Klaipėdos iššūkis 2021
Vasaros kelionių žaidimas "Klaipėdos iššūkis" skirtas skatinti turizmą Klaipėdoje, todėl kartu su Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centru kviečiame aplankyti įdomias Klaipėdos vietas ir laimėti prizus. Norint dalyvauti žaidime, Jums reikia nuvykti į nurodytas vietas, ten nusifotografuoti ir įkelti nuotraukas į sistemą. Daugiau informacijos rasite žaidimo taisyklėse. Žaidimo objektų žemėlapis.

Norėdami dalyvauti žaidime, turite prisijungti:

Stebuklingasis peliukas
Stebuklingasis peliukas
"Mintis paversk žodžiais - žodžiai taps stebuklais" - šie burtažodžiai parašyti ant bronzinės juostos, kuria apjuosta skulptūrėlė. Peliukas stebuklingas ir išpildys gerus norus, reikia tik pašnibždėti į ausį. Ar tikite stebuklais? Pabandykite... Nepamirškite nusifotografuoti su stebuklingu peliuku.
Laivas „Tu vėjo paklausk“
Laivas „Tu vėjo paklausk“
Tai istorinė motorinė jachta, pastatyta Švedijos Karalystėje 1951 m. Estijos Tarybų Socialistinės Respublikos užsakymu ir skirta žvejybai Baltijos jūroje. Viso buvo pastatyta 12 tokių laivų, ąžuolas šiam laivui džiovintas 20 metų. 2008 m. šis laivas per Baltijos jūrą išplaukė į Lietuvą ir po 60 valandų kelionės prisišvartavo Mingės jachtklube.
Akmenukai
Akmenukai
Nusprendę Klaipėdoje apsilankyti prie jūros turite iš ko pasirinkti, nes čia yra ne vienas patrauklus paplūdimys Jūsų poilsiui. Paplūdimyje suraskite bent 3 akmenukus su skylute ir nusifotografuokite.
Pasukamasis tiltas
Pasukamasis tiltas
Pasukamas “Grandinių” tiltelis, pastatytas 1855 metais – vienintelis tokio tipo mechanizmas Lietuvoje. Pasukti naudojama žmogaus jėga, jį pasukti gali dviese. Nusifotografuoti ant šio tilto.
Piknikas prie jūros
Piknikas prie jūros
Piknikas prie Baltijos jūros esančiame jūros parke - puiki mintis! O ir vieta patraukli lankymui - Melnragės parkas su pasivaikščiojimo promenada, greta banguojančios jūros ir ošiančių pajūrio pušų. Puiki vieta fotosesijai. Įsiamžinkite kaip piknikaujate.
Senamiesčio sargas
Senamiesčio sargas
2006 metais, Turgaus aikštėje pastatyta bronzinė Dobermanų veislės šuns skulptūra "Senamiesčio sargas", kuris iki šiol saugo Klaipėdos senamiestį. Ši skulptūra tapo dar vienu mėgstamu traukos objektu Klaipėdos lankytinų vietų žemėlapyje. Nusifotografuokite prie skulptūros.
Bučinys
Bučinys
Ant pirštų galų pasistiebusi bronzinė mergaitė, siunčia bučinį kitoje Danės pusėje stovinčio berniuko su šuneliu skulptūrai. Ši skulptūra Klaipėdos krantinę puošia nuo 2014 metų. Nusifotografuokite prie šios mergaitės.
Klaipėdietis
Klaipėdietis
Skulptūra „Klaipėdietis“ buvo sukurtas minint 750-ąjį miesto jubiliejų. Pasak autorių, ši skulptūrėlė neturi magiškų galių, tad sugalvoti norų ir jos glostyti nereikia, pakanka tiesiog grožėtis. Nusifotografuokite su šiuo berniuku.
Smėlio pilis
Smėlio pilis
Smiltynė – tai puiki vieta viešintiems Klaipėdoje ir norintiems pasimėgauti gaivia Baltijos jūra ir švelnaus smėliuko kopomis. Nuo senosios Smiltynės perkėlos iki Smiltynės paplūdimio galima nueiti pėsčiomis ar nuvažiuoti dviračiu, tam įrengti takai driekiasi per kvepiančius Kuršių nerijos pušynus. Prisiminkite vaikystė, pastatyti smėlio pilį ir prie jos nusifotografuokite.
Miesto rotušė
Miesto rotušė
Miesto rotušė - klasicistinio stiliaus namas, statytas XVIII pab. – XIX a. pr., priklausęs danų konsului Lorkui, vėliau jo giminaičiui Consentiui. Čia buvo Karališkosios šeimos rezidencija, kuriame 1807-1808 m. gyveno Karalius Frydrichas Vilhelmas III ir Karalienė Luizė. 1846 m. miesto magistras nupirko šį pastatą, kuris tapo Klaipėdos rotuše. Nusifotografuokite prie pastato.
Vakaras paplūdimyje
Vakaras paplūdimyje
Diena prie jūros - visada geras sprendimas, tačiau turėti galimybę sutikti saulėlydį prie jūros paplūdimyje ir dar skambant jaukiai foninei muzikai yra visai kas kita. Speciali regykla, gultai ir suoliukai su bevieliu internetu ir audio sistema suteikia aukščiausio lygio komfortą Girulių paplūdimyje. Nusifotografuokite paplūdimyje.
Pilies muziejus
Pilies muziejus
Senojo miesto pradžios vieta - piliavietė. Su įdomiausiais istoriniais momentais susipažinti galite dvejose piliavietės poternos. Nuo 2002 m. Klaipėdos piliavietėje pradėjo veikti Pilies muziejus. Čia galima susipažinti su XIII–XX a. Klaipėdos miesto ir pilies raida: rodomi įvairių epochų miesto ir pilies maketai, piešiniai, planai, dokumentai, ginklai, fotografijos.
Meridianas
Meridianas
1948 m. pastatytas laivas „Meridianas“ iki 1967 m. buvo naudojamas Klaipėdos jūreivystės mokyklos kursantams mokyti, vėliau jame buvo įrengtas restoranas, o pats laivas tapo Klaipėdos miesto simboliu. Nusifotografuokite prie šio laivo.
Mažosios Lietuvos istorijos muziejus
Mažosios Lietuvos istorijos muziejus
Pagrindinis miesto muziejus slepia ne vieną paslaptį. Norint jas visas atrasti ir įminti reikės įžengti pro Didžiojo Vandens g. 2 duris. Tai geltonų plytų pastatas ant kurio sienos visada matysite plevėsuojančią Klaipėdos miesto vėliavą.
Laukinis dviračių paplūdimys
Laukinis dviračių paplūdimys
Nuvažiuoti į laukinį "dviračių paplūdimį" (neoficialus pavadinimas) esantį Smiltynėje pietinėje dalyje. Platus paplūdimio ruožas, mažai poilsiautojų, o beveik visi kuriuos ten sutiksite bus irgi su dviračiais. Nusifotografuokite paplūdimyje su dviračiu.
Slibinas
Slibinas
Apie 145 kg sverianti 320 cm ilgio plieno, bronzos bei granito skulptūra – tarsi mistinis Klaipėdos vardo atsiradimo legendos įamžinimas. Autoriui idėja sukurti "Slibiną" kilo perskaičius padavimą apie du brolius, kurie išėjo ieškoti vietos miestui. Nusifotografuokite prie "Slibino".
Balansuojantys akmenys
Balansuojantys akmenys
Balansuojančių akmenų bokštų statyba egzistuoja jau šimtus, o gal net ir daugiau. Šios balansinės akmenų skulptūros virto meno forma, daugelyje pasaulio vietų vyksta iniciatyvos, kurių metu kuriami įvairūs ir itin sudėtingi kūriniai. Pastatykite akmenų bokštelį prie vandens, bei prie jo nusifotografuokite.
Lietuvos jūrų muziejus
Lietuvos jūrų muziejus
Apsilankyti Smiltynėje esančiame Nerijos forte - tai šiandieninis Lietuvos jūrų muziejus. Čia galėsite pasivaikščioti akrilo tuneliu per akvariumą bestiariume sukurti savo siaubūną išbandyti interaktyvų jūros potyrių kambarį. Nusifotografuokite prie muziejaus.
Veteranai
Veteranai
Laivas „Dubingiai“ yra vidutinis žvejybos traleris. Pastatytas „Baltijos“ laivų statykloje 1961 m. Buvo skirtas žvejoti tralu ir dreifuojančiais tinklais. Eksponuojamas jūrų muziejaus laivų veteranų ekspozicija Smiltynėje. Nusifotografuokite prie šio laivo.
Pėsčiųjų tiltas per geležinkelį
Pėsčiųjų tiltas per geležinkelį
Klaipėda - lygaus reljefo miestas, tad klaipėdiečiai mėgsta vietas iš kurių miesto gyvenimą galima stebėti iš aukščiau. Gal kiek neįprastas pasirinkimas, tačiau daugelis nesibodi ilgesnei akimirkai sustoti geležinkelio tilto viaduko aukščiausiame taške. Pabandyk ir tu, nepamiršk nusifotografuoti.
Menų kiemas / Klaipėdos etnokultūros centras
Menų kiemas / Klaipėdos etnokultūros centras
Išskirtinis Klaipėdos miesto architektūros stilius - fachverkas. Geriausiai išlikusio šio architektūros stiliaus statybos pavyzdžių galima išvysti Klaipėdos miesto etnokultūros centro vidiniame kieme. Tokių pastatų senamiestyje galima atrasti ir daugiau, tačiau manome jog ši vieta yra pati pačiausia. Ji turi ir pavadinimą - "Menų kiemas", nes čia dažnai kuria įvairūs menininkai, vyksta edukaciniai užsiėmimai, workshopai.
Rėmėjai